We are a leading Wholesaler of hydraulic power pack from Faridabad, India.
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 15 kW (20 HP) |
| Working Pressure | 315 bar |
| Flow Rate | 40 LPM |
| Tank Capacity | 100 L |
| Motor Phase | Three Phase |
| Voltage | 230 V AC |
| Mounting Type | Horizontal |
| Application | Industrial |
| Oil Type | Hydraulic Oil 68 |
Minimum order quantity: 1 Piece
UDAY (Owner)
Uday Hydraulics
Plot No. 91, Sector 22 Main Road, Sector - 22, Near Bikaner Sweets
Faridabad - 121005, Haryana, India