₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 15 kW (20 HP) |
| Working Pressure | 315 bar |
| Flow Rate | 300 LPM |
| Tank Capacity | 500L |
| Motor Phase | Three Phase |
| Voltage | 230 V AC |
| Mounting Type | Horizontal |
| Application | Press, Scissor Lift, Agriculture, Industrial, Dock Leveler, Machine Tool, Construction, Car Lift |
| Oil Type | Hydraulic Oil 46 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Max Pressure | 350 bar |
| Bore Size | 160 mm |
| Stroke Length | 800 mm |
| Mounting Type | Foot Mount |
| Cylinder Type | Tie Rod |
| Operation Type | Double Acting |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 15 kW (20 HP) |
| Working Pressure | 315 bar |
| Flow Rate | 40 LPM |
| Tank Capacity | 100 L |
| Motor Phase | Three Phase |
| Voltage | 230 V AC |
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Max Pressure | 500 bar |
| Bore Size | 160 mm |
| Stroke Length | 800 mm |
| Mounting Type | Foot Mount |
| Cylinder Type | Tie Rod |
| Operation Type | Double Acting |
UDAY (Owner)
Uday Hydraulics
Plot No. 91, Sector 22 Main Road, Sector - 22, Near Bikaner Sweets
Faridabad - 121005, Haryana, India